категорії: блоґ-запис

Стати частиною КРОВООБІГУ країни тепер може кожен українець

теґи: електронна база донорів крові, електронна база донорів крові кровообіг, кровоообіг

14 червня об 11:00 в інформаційному агентстві «Інтерфакс Україна» відбулась прес-конференція присвячена актуальним питанням донорства крові в Україні.

До Всесвітнього дня донора крові відкрито нову електронну базу донорів  «Кровообіг». Мета проекту – пришвидшити та спростити процес пошуку донора крові у мережі Інтернет.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні заготовляють 8 мл. крові на одну людину, тоді як потрібно не менше 12-15.  Чому Українці не поспішають ділитися своєю кров’ю розповіла Лариса Лавренюк, керівник Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб»:

«В Україні немає розуміння масштабів проблеми серед населення, тому що цьому приділяється занадто мало уваги. Так, наприклад, в Італії, коли людині виповнюється 18 років, вона отримує листа, в якому йдеться про те, що вона тепер доросла і може приймати самостійні рішення. У 18 років можна одружитися, почати самостійно винаймати житло, влаштуватися на роботу. 18 років це час, коли людина може прийняти перше важливе рішення – врятувати чиєсь життя, ставши донором крові. І дуже багато молодих людей йдуть і здають кров після цього листа. Коли в Україні інформованість населення про проблему буде регулюватись на такому ж рівні, то дефіциту донорської крові можна буде уникнути».

Ірина Іващишин, представник Асоціації молодих донорів України, донор: «Багато моїх друзів та знайомих стали донорами після того, як дізналися, що я здаю кров.  Це ще одне свідчення того, що проблеми можна уникнути, якщо більше свідомих Українців будуть належним чином проінформовані про нестачу донорської крові».

Іван Шидловський, лікар-невропатолог, керівник інформаційного проекту Navimed та Navidoc: «Існує багато міфів, що не дозволяють людям здавати кров. Але я як лікар, запевняю вас, що здавати кров це не просто безпечно, але й корисно для вашого організму, який оновлюється після кожної здачі крові».

Пономарьова Наталія, голова Шевченківської районної організації Товариства Червоного Хреста України:

«Тільки державне регулювання та підвищення рівня обізнаності серед населення може допомогти нам виростити нове покоління свідомих донорів, які готові здавати безкоштовно, але можуть водночас розраховувати на підтримку з боку держави».

З метою спрощення пошуку донорів крові маркетинговим агентством «TMA Draft Україна» та Phygital агентством Momentum було створено безкоштовну електронну базу донорів крові «Кровообіг». Завдяки простому інтерфейсу і мінімальній інформації, яку потрібно вказати для реєстрації, база є зручною для користування. Основна її відмінність від інших електронних баз донорів крові – інтеграція з мережею Facebook.

Людмила Косович, керівник проекту «Кровообіг»: «Ми не випадково обрали, як додатковий канал Facebook  комунікації. Саме в цій соціальній мережі прийнято відразу реагувати на запити незнайомих людей та оперативно ділитися інформацією. Тому це ідеальне середовище для пошуку потенційних донорів».